Katılımcıların Görüşleri

Benzer eğitimlerin devamı uygun olacaktır.

Av. Muhammet Özer

Arabuluculuk hakkında azami bilgi ve tecrübeyi aldığımızı düşünüyorum. İlgili konuda kendimizi geliştirmek adına eğitmenlerimiz tarafından değişik kaynaklara yönlendirildik.

Av. Sami Demir

Çok kısa bir süre içerisinde, eğitim alan kişiyi kanunun içine çeken, merakını uyaran, hedefe dönük çok yararlandığım bir eğitim oldu. Tüm hocalarımıza teşekkür ederim.

Av. Aysun Selçuk Sayın

Verimli bir eğitim programıydı. Biz avukatlar için yeni bir alan yeni bir kariyerim adımı olduğunu düşünüyorum.

Av. Hüseyin Kader

Arabuluculuk eğitimi ve eğiticiler konusunda memnun kaldım. İleri Arabuluculuk Eğitimi, Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Eğitimi gibi alt uzmanlık alanlarının İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde planlanıyor olması beni ayrıca mutlu etti.

Av. Nazigül Karaman

Verilen eğitimin içeriği ve uygulamasındaki usuller henüz mevzuatça çok belirgin olmamasına rağmen eğitmenlerin özverili çalışmaları memnun edici niteliktedir.

Av. Ebru Gülüm

Hem arabuluculuk eğitimi açısından hem de mesleki açıdan faydalı olduğunu düşünüyorum. Şahsım adına böyle bir eğitime katıldıktan sonra bu ve buna benzer eğitime ihtiyaç duyduğumu anladım. Eğitim sonunda kendimi verimli ve çok iyi hissettim. Emeği geçen eğitmenlere ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Av. Seçil Sayın Elmas

Eğitim sayesinde arabuluculuk hakkında azami bilgi ve tecrübeyi aldığımızı düşünüyorum. İlgili konuda kendimizi geliştirmek adına eğitmenlerimizin bizleri değişik kaynaklara yönlendirmesi gelişimimiz açısında çok önemli oldu.

Av. Sami Demir

Çok kısa bir süre içerisinde, eğitim alan kişiyi kanunun içine çeken, merak uyandıran, hedefe dönük çok yararlandığım bir eğitim oldu. Tüm hocalarımıza teşekkür ederim.

Av. Aysun Selçuk Sayın

Verimli bir eğitim programıydı. Biz avukatlar için yeni bir alan, yeni bir kariyer adımı olduğunu düşünüyorum.

Av. Hüseyin Kader

Hem arabuluculuk eğitimi açısından hem de mesleki açıdan faydalı olduğunu düşünüyorum. Şahsım adına böyle bir eğitime katıldıktan sonra bu ve buna benzer eğitime ihtiyaç duyduğumu anladım. Eğitim sonunda kendimi verimli ve çok iyi hissettim. Emeği geçen eğitmenlere ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Av. Seçil Sayın Elmas

Arabuluculuk eğitimi ve eğiticiler konusunda memnun kaldım. İleri Arabuluculuk Eğitimi, Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Eğitimi gibi alt uzmanlık alanlarının İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde planlanıyor olması beni ayrıca mutlu etti.

Av. Nazigül Karaman

Verilen eğitimin içeriği ve uygulamasındaki usuller henüz mevzuatça çok belirgin olmamasına rağmen eğitmenlerin özverili çalışmaları memnun edici niteliktedir.

Av. Ebru Gülüm

 

 
Koçluk Eğitimi

Rana Kaplan koçluk merkezinde aldığım yaşam koçluğu eğitiminden sonra ‘koçluk’ sistemine olan bakış açım değişti. Bakış açısını değiştirerek hayata farklı açılardan bakılabileceğini keşfettim. Bu keşif yolculuğunu Rana hocamın sevgisiyle oluşturduğu sevgi ve ışık yolu olan merkezimizde yaşamak imkanını buluyoruz. Elelele yürek yüreğe insanlar bu yolda şifalanıp, çevresindekilere de yardım edebilmelerinin mutluluğunu yaşıyorlar. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan Rana hocama ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ne sonsuz teşekkürler. Hayatım kendisiyle tanıştığım andan itibaren inanılmaz şekilde değişti. Rana Kaplan koçları bilirler ki.. Bir Şey Değişir, Her şey Değişir…

Sevgi Pamuk Şengün
ASPB’da Sosyolog / Aile Danışmanı

Koçluk ile ilgili hiçbir fikrim olmamasına rağmen koçluk eğitimi alan arkadaşlarımdan biri Rana hanım ile tanışmamı istedi. O gün benim miladım oldu diyebilirim. Hayatın bana hep muhalefet ettiği düşüncesindeydim. Hep tırmanabilmek için tırmalayıp sonunda aşağı doğru kayan biri gibi görüyordum kendimi. Yapabileceğim tek işin öğretmenlik olduğunu düşünüyordum. Eğitime başladım hayatım değişti. Ben de, fikirlerim de, eşim de, çevrem de değişti. Anladım ki ben başka gözlerle bakmaya başlamışım. Artık öğretmenlik yapmamaya karar verdim zira benim içimde bir başka ben var. Yeni mesleğimi icra etmekten inanılmaz bir mutluluk duyuyorum. Kalbimdeki tanımlayamadığım o boşluğu doldurdum. Mutluyum, umutluyum, huzurluyum.. Teşekkürler

Burçin Özoğuz Türker
Tarih Öğretmeni

Koçluk Eğitiminde, aşkı, karşılıksız sevgiyi, içindeki güce nasıl gidilirin yolunu Rana Hanımla buldum. Koca okyanusun içinde ışığa doğru gidiyorum.

Teşekkür ederim Rana Kaplan hocam.

Beyhan Arzu Yüclen
Yeminli Mali Müşavir

İnsana, olması için sevgiyle fırsat vermektir koçluk. Bunu öğrendim Rana hocamdan. Yaptığını sevmek; anı ve danışanı özgürleştirme yolunu açmaktır. Yolun başında durup gelene sevgiyle, kendine ulaştıracak bilgiyi bulma yetisine sahip olduğunu gösterir. Pek çok kişinin sandığının aksine karışmaz, yön vermez. Bunları görmeme vesile olduğu için Rana Kaplan'a ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ne sevgiyle teşekkürlerimi sunarım.

Cihannur Alpak
Makine Mühendisi/İş yeri sahibi

Koçluk deneyimi, bende soru sormayı yorum yapmaya tercih ettirten mükemmel bir farkındalık süreci oldu. Başı olan fakat sonu olmayacak olan bu doğal denge sürecinde terazinin bir kefesinde biraz ben, diğer kefesinde de biraz diğer ben vardı. Bilinçaltımı besleyen kurumsal eğitimimi mutlulukla aldığım RANAKAPLAN Koçluk Merkezi ise sürecimin açılım noktası oldu. Çok teşekkür ederim.

Adem Katanalp
Eğitim Merkezi Sahibi/Öğretmen

Kemerburgaz Üniversitesi aracılığıyla Rana Kaplan Koçluk Merkezi’nde Rana Hanımdan aldığım Koçluk Sertifikası Programı benim için yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi. Koçluk, benim uzun süredir almayı düşündüğüm ve üzerinde yoğunlaşmak istediğim bir konuydu. Amacım her şeyden önce kendi kendimin koçu olabilmek sonrasında da bunu uygulamaya geçirebilmekti.

Bu program bana NLP teknikleriyle uygulamalı olarak bunu deneme fırsatı verdiği gibi yapabileceğime de inanma gücü sağladı. Aynı zamanda Rana Hanım sadece eğitim günlerinde değil, eğitimden sonra ki zamanlarda da hayata geçirmek istediğim koçluk projelerinde her an desteğini ve varlığını esirgemeyerek yanımda oldu. Eğitimde ki koçluk tekniklerini çalıştığım firmada uyguladım ve çok güzel sonuçlar aldım. Rana Hanıma’a bize kattıkları, inancı ve enerjisi için çok teşekkür ederim.

Ayşemin Karabulut
Global A.Ş Eğitim Bölümü Yöneticisi/Eğitmen

Ben bu eğitimi Rana Kaplan Koçluk Merkezi İzmit'te, Rana Kaplan'ın kendisinden aldım. Başlangıç niyetim kendime, yaşama dair farkındalıklar edinmekti.

Eğitim günleri konu anlatımının ardından, eğitmenimiz bizlerden birine anlattığı konuya ilişkin bir seans uygulaması yapar. Daha sonra gruplara ayrılır ve birbirimize seans yaparken koç, danışan ya da gözlemci koç olarak her boyutta yaşayarak anlatılan konuyu deneyimlemiş oluruz. Kendinizle ilgili sınırlayıcı inançlarınız olabilir, şahsen benim vardı. Öyleyse kendinizi şaşırtmaya hazırlıklı olun, bu harikadır! Rana Kaplan Koçluk Eğitimi, bilginin sevgiyle aktarılıp, keyifle paylaşıldığı sinerjisi yüksek özel bir eğitimdir ve aslında belki de anlatılmaz yaşanır! Tüm kalbimle herkese öneriyorum, sevgilerimle.

Ayşe Bensu Dinç Çıldır

Uzun süredir peşinde olduğum koçluk eğitimini, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nin; RANAKAPLAN Koçluk Merkezi ile yapmış olduğu işbirliği ile; 88 saatlik eğitim, uygulama ve geribildirim süreçlerinin ağırlıklı içeriğiyle hazırlanmış olan Profesyonel Koçluk Temel Eğitimi Sertifikası'yla tamamladım. Yaklaşık 5 ay süren bu eğitim sürecinde almış olduğum ve koçluk yaptığım seanslarla kendimi yeniden keşfetme şansı buldum. Öz değerimi bulmak, yaşamsal misyonumu esas alarak nefes almak iç huzuruma olan en büyük yatırımım oldu.

Verilen koçluk tekniklerini bir hafta boyunca uygulamak, yaptığımız seansların ardından aldığımız mentorluk desteği ile yeni projelere imza atmak Rana Hanım'ın eğitimini başka bir boyuta taşıyor. Eğitim süreci bitmeden ödediğiniz paranın sonuna kadar hakkını aldığınızı fark edeceğiniz farkındalıklarla dolu... Hangi işi yaptığınızın; hangi meslekte kaç yıl çalıştığınızın bir önemi olmadığını; bu koçluk eğitimi içeriğiyle, içsel liderliğinizi keşfettikçe taçlandığınızı fark edeceğiniz bir eğitim bekliyor sizi..

Bana 'Mesleki olarak aldığım sayısız eğitim bir yana, Koçluk becerilerim bir yana..' dedirten bu eğitim sürecin ardından yaptığım sosyal sorumluluk projelerindeki koçluk seansları ile; bireysel faydayı toplumsal faydaya dönüştürdüğüm; başkalarına da ayna olma şansı yakaladığım için çok mutluyum.

Esin DİLAVER
Rehber Öğretmen / PDR

Bir Şey Değişti Hayatım Değişti

Koçluk eğitimi ile ilgili daha önce bilgi sahibiydim. Sakarya da ve benim çalıştığım tesiste böyle bir eğitimin düzenleniyor olmasını kendim için fırsat olarak gördüm. Konuyla ilgili önce internet üzerinde sertifika alınacak Üniversite ve Rana Kaplan Koçluk Merkezi hakkında araştırma yaptım daha sonra Rana hanımla yaptığım görüşme neticesinde bu eğitimi alma konusunda kesin kararırımı verdim. Bu eğitim benim için çok önemli olduğundan işverenlerimden eğitim günleri konusunda izin almak istedim. Mümkün olmadığını söylediklerinde ise işten ayrılma kararı alarak eğitimi alma konusunda bütün koşulları oluşturmuş oldum.

Bu eğitim sayesinde birçok farkındalık elde etmekle birlikte benim için en önemli sorun olan kontrol duygumu kontrol edebilmeyi öğrendim. Yaşam koçluğu eğitimini herkesin alması gerektiği kanaatindeyim ve Rana Hocamdan aldığım bu ışığı bende başkalarının yolunu aydınlatmakta kullanacağım için çok heyecanlıyım. Bana bu fırsatı sunan sevgili Rana hocama ve destek olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ne sonusuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Emine Pekşen
Yaşam Koçu

Kim olduğunuzu, dünyaya geliş amacınızı, ne olmak istediğinizi sorgulamak ve bulmak, buna nasıl ulaşabileceğinizi sizde benim gibi bulmak istiyorsanız mutlaka bu eğitimi almalısınız. Rana Kaplan hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sevgiyle kalın.

Sibel Ersöz
Halkla İlişkiler Uzmanı

Hayalim Gerçekleşti

Bu eğitimi bir öğretmen arkadaşım vasıtasıyla duyduğumda hemen netten araştırma yaptım, bana ve aileme çok faydalı olabileceği fikrine vardım. Rana Kaplan hanımla tanışmak için randevu aldığımda aklımdaki tüm sorulara net cevaplar vermesi evet ben bu eğitimi almalıyım fikrini benimsememe neden oldu.”

Derken eğitimin ilk haftasında bu eğitimin özellikle eşim ve çocuklarım için çok ama çok faydalı olacağına inandım ki bunda da ne kadar haklı olduğumu ilerleyen haftalarda gördüm. Daha ilk haftadan itibaren öğrendiğim teknikleri evde uygulamam aile bireylerimin farkındalıklarını fark etmeleri benim gibi onları da şaşırttı. Rana Hanım sayesinde AİLEMİN KOÇU oldum.

Çevremdekiler, eşim ve büyük kızım da bu eğitimi almak istediklerini söylüyorlar. Hele hele öğrencilerimin memnuniyetlerini görseniz inanamazsınız. Belki de bu eğitim sayesinde birçok kız öğrencilerimin hayatı kurtulacak. Ne kadar büyük bir hizmet verdiğinizi bu cümle ile anlatmak yeterli herhalde. (bu arada ben kız meslek lisesi müdiresiyim)

Bize bu eğitim olanağı sağlayan üniversiteye ve bu konuda marka bir isim olan Eğitmenimiz Rana Kaplan Hanımefendiye sonsuz,sonsuz,sonsuz teşekkürlerimi sunarım

Sabiha Yazıcı
Lise Müdürü/Eğitimci

Kendimi buldum.

Bu eğitime katılmadan önce kendi hayatımla ilgili birçok soru işaretim ve acabalarım vardı. Bir bakıma bunalım dünyasının içerisinde gelgitler yaşıyordum. Bir arkadaşım böyle bir eğitim olduğunu söyleyince merak etmekle beraber acaba sorusu beynimde yankılanıyordu. Öncelikle hedefim kendim, sonra da öğrencilerimdi. Bir cesaretle katıldım eğitime, bunda tabi ki eğitim öncesinde hayat güneşim Rana Kaplan Hocamla yaptığım görüşme çok etkiliydi.

Derken merakla beklediğim gün geldi. Hocamın kurumsal sloganı “Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir” cümlesini duyduğum ilk anda evet doğru yerdeyim dedim. Kafamdaki soru işaretleri bir bir cevap buluyor kendime olan özgüvenim daha ilk saatlerde kendini belli ediyordu. İnanamıyordum bir cümle hayata yeniden doğmuş bebek gibi yapmıştı beni. Öğretilen teknikleri ilk önce kendime uyguladım. Sadece kendimi tanımakla kalmadım çevremde yaşadığım birçok olayın da sebep sonuçlarını görür oldum. Ve hayatım her geçen hafta daha da gelişti, kendime ben bile inanamıyordum.

Anlatılması zor gerçekten yaşamak lazım. Rana Kaplan hocama ve bize bu fırsatı sunan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine çok ama çok teşekkür ederim. Hayatımı değiştirdikleri ve beni yeniden hayata bağladıkları için. Bu eğitimi herkesin alması temennisiyle, sevgiyle kalınız

Fetih Çabukoğlu
Anaokulu Müdürü

Eğitime başladığım 2.haftadan itibaren öğrendiğimiz tekniklerle etrafımdaki kişilerin yaşamlarına dokunarak onların mutluluklarına tanık olmak her şeye değer…
Teşekkürler Rana Kaplan her şey için..

Zeynep Çavdar
Ressam

Öncelikle iş odaklı daha iyi bir kariyere sahip olmak daha olumlu ve çoklu bir bakış açısı yakalamak Kendimde olmasını istemediğim birçok özelliğimi değiştirmek ve doğru kararlar verebilmeyi öğrenmekti ilk andaki beklentilerim. Sonrasında yapabileceklerimin ne kadar fazla olduğunu ve kaynaklarımın ne kadar çok olduğunu gördüğüm andaki heyecanımın tarifi yapılabilir mi bilmiyorum. Açıkçası kendimle ilgili öyle çok detayı fark etmeme vesile oldu ki Rana Kaplan Hanım, yaşadıklarım ve öğrendiklerimle daha umutlu daha mutluyum. Çevremdeki insanların bunu fark etmesi ve olumlu geri dönüşler almam yaşamım boyunca hissetmediğim kadar kendimi özel ve değerli hissettirdi. En önemlisi kendimi keşfettim bununla birlikte Rana Kaplan hocam Bir Dokundu ve ben değiştim benimle birlikte her şey de değişti. Sonsuz kere sonsuz minnettarım Rana Kaplan hocama.

Ayşe Nalan Namlı
Yönetici

Her şeyden önce kendime kendi hayatıma kendi geçmişime varoluşuma bakış açım değişti. Değişime o kadar kolay uyum sağladım ki artık hayatımın her anında MUTLU OLMAYI seçiyorum. Beni üzen olaylar karşısında üzülmeyi değil de farklı öğrenimlerle bakmayı seçiyorum. Rana Kaplan’la koçluk seansları hayatımda kendim için deneyimlediğim en güzel dönüm noktasıydı

Füsun Talas
Halk Oyunları Eğitmeni

İstediğim, kendi içsel dünyamda olup bitenlere bir uzman yardımıyla bakabilmek, kendimle yüzleşmek, başa çıkamadığım durumlarla baş etmek ve olumsuz durumlara karşı sabırla çözüm üretebilmek. Aile içi iletişimim de destek olabileceğim her durumumu doğru şekilde öğrenerek ifade etmek. Özellikle çocuklarımla olan sorunlarımla baş edebilmekti.
Bu eğitimle yapabileceğim her şeyin farkına vardım. Farkındalıklarımı keşfettim. Sorunlarla başa çıkmanın çokta zor olmadığını gördüm. Başkalarının değil benim fikirlerimin, içsel dünyamda yaşadıklarımın beni tatmin ettiğini öğrendim. Her anın ne kadar kıymetli olduğunu ve anı yaşamanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Etrafım da yaşanan birçok şeyi değiştirme isteğim vardı, insanları, ailemi, arkadaşlarımı, dostlarımı. Ancak bunun mümkün olmadığını fark ettim ve fark ettiklerimle kendimde yaşadığım değişimler sonucun da her şeyin bir süre sonra güzelleştiğini gördüm. Koçluk Merkezinin sloganı olan “Bir şey değişir her şey değişir” sözünü Rana Hocam tam anlamıyla bana yaşattı. Ben değiştim ve her şey şimdi daha güzel. Harika hissediyorum. Rana Kaplan Hanım, binlerce kişinin bildiği gibi gerçek bir hazinedir.

Zeliha Çalışkan
Ev Hanımı

Koçluk Eğitiminden beklentim kendimi geliştirmek, bakış açımı değiştirmek, hayata farklı gözlerle bakmak, yaşadığımız günlük sıkıntıları nasıl aşacağımı öğrenmek, 3 çocuğuma nasıl bir model olmalıyı mı fark etmek gibi birçok beklentim vardı. Öğrendiklerimden sonra aslında beklentimin ötesinde bambaşka bir hayat karşıma çıktı. Yaşadığım deneyimler anlatmakla bitmez benim en etkilendiğim kendimle yüzleşmek ve kendimi daha iyi tanımak beni çok şaşırttı. Bu eğitim, aslında kendimde var olan yeteneklerimi ve gelecekten beklentilerimi daha iyi analiz etmeyi yaşayarak öğretti. Ayrıca eğitimci olma yolundaki herkesin mutlaka alması gereken bir eğitim.

Yasemin Genç Çelik
Eğitmen

 

 
Sosyal Medya Uzmanlığı

 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde katıldığım program Dijital pazarlama ve e-ticaret dünyasının gitgide artan önem ve yükselişini anlamak, sosyal medyayı tanımak ve nasıl yönetilmesi gerektiğini anlamak adına keyifli ve bilgilendiriciydi. Konu ve kavramları kendi alanının uzmanlarından dinlemek ise hem teori ve bilginin ötesine geçmeyi sağladı hem de iş dünyasından birebir uygulama ve örnekleri dinleme imkanı verdi. Sosyal medyayı tanımak ve anlamak isteyen, konuları uzmanlarından dinlemeyi arzu eden herkese tavsiye ederim.

Hande Üren
Amrop Turkey / Araştırma Danışmanı

Sıcak keyifli bir ortamda dünyada olup bitenleri öğrenmek adına aldığımız 90 saatlik eğitim ile yeni ufuklar geliştirdik, aslında basit gibi görünen birçok şeyin o kadar da basit olmadığını ve arkasında yatan emeğin büyüklüğünü fark ettik. Bize çok şey kazandırdı. Tüm eğitimci dostlarımıza tekrar buradan teşekkür ederim.

Hakan Şahin
Omega Proje Lojistik / Proje Yöneticisi

Eğitmen ve idarecilerin sıcak ve bir o kadar da bilinçli olarak sağladıkları yararlı çalışmalar, henüz eğitim sırasında ufkumun açılması ve sosyal medya yaklaşımımın gelişimini sağladı. Konuların içerik ve sunumları her kesimden katılımcıya ortak bir paydadan hitap edebiliyordu, nitekim tüm katılımcılar apayrı mesleklerde faaldi. Program bitiminde eğlence ve bilgiyi bir arada edinebilmiş olmanın hazzını taşıdım. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Ferda KURT
Odeabank / Bankacı