IT Expert

IT EXPERT EĞİTİMLERİ

CyberSAFE:

CyberSAFE (Genel Kullanıcılar için Dijital Varlıkların Güvenliği). Bu eğitim ile bilgisayar ve internet kullanımı bilginizden bağımsız olarak teknoloji kullanımı ile ilişkili güvenlik riskleri hakkında farkındalık sağlayıp bu risklere karşı kendinizi ve bağlı bulunduğunuz kuruluşu nasıl koruyabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Bu kurs Güvenlik Uyumluluğu ile ilgili göz önüne alınması gereken konuların, sosyal mühendislik, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer veri güvenliği ile ilgili kavramların anlaşılmasında yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda eğitim sırasında karşılaşılması muhtemel tehlike ve tuzakların neler olduğunu keşfederken teknolojiyi güvenli bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz.

Günümüzde internet kullanımı temel bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır.

İnternet üzerinden Bankacılık, Vergi ödemeleri gibi işlemler ve e-devlet gibi uygulamalar ile kritik verilerin aktarımı söz konusudur. Dolayısı ile her kullanıcının değerli bilgileri bilgisayar ortamında bulunabilmektedir.

Ancak her kullanıcının Bilgisayar sistemleri eğitimine veya ileri düzey güvenlik eğitimlerine katılması mümkün olmadığı gibi yarar sağlaması açısından da zayıf bir seçenektir.

Bu eğitim ile günlük olarak bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi internete bağlı cihazları kullanan kullanıcıların cihazlarındaki verileri ve internet üzerinden aktarılan verilerin güvenliğini sağlamayı öğrenebileceklerdir. Bunun için bilgisayar uzmanı olmaya da gerek olmayacaktır.

 

Hedef Kitle:

İnternet Bankacılığı E-Devlet veya Sosyal medya kullanan her kullanıcı bu eğitime katılarak fayda sağlayabilir.

Bu kurstan yararlanabilmek için Masaüstü, dizüstü veya tablet bilgisayar kullanımı temel seviyede bilmek ve Internet üzerinde e-posta göndermek Web gezintisi yapmak gibi temel seviyede işlemleri yapabilmek yeterlidir. 

 

CCNA:

CCNA Routing and Switching, CCNA eğitimi, ICND-1 ve ICND-2 olmak üzere 2 kurdan oluşur. Her kur 35 saattir.

ICND-1: Bu eğitime katılan kişiler network konusunda temel bilgileri edinirler; network nedir, nasıl çalışır, temel olarak nerede hangi cihazlar kullanılır ve bunların işlevleri nelerdir gibi konularda bilgi sahibi olurlar. Aynı zamanda küçük çaplı lokal network’lerin yapılandırması ve bu network’lerin global ağa dahil olması, temel router ve switch yapılandırmaları, temel güvenlik, statik ve dinamik yönlendirme konularında uygulama yapma şansı bulurlar.

ICND-1 tüm Cisco network eğitimlerinin temel kurudur ve mutlaka ICND-1 içeriğinin alınması gereklidir.

ICND-2: CCNA-RS sertifikasını almak isteyenler için ICND-1 kursunun devamı olan ICND-2 kursunda, ICND-1 içerisinde tanımlanan temel network fonksiyonları detaylandırılır ve ICND-1 ile alınan temel bilgi uygulama ağırlıklı olarak genişletilerek katılımcılara sunulur. Bu eğitime katılan kişiler Ipv4 ve Ipv6 ortamlarında küçük ve orta ölçekli network’lerin yapılandırması üzerine uygulama yapma şansı bulurlar.

Katılımcılar, orta ölçekli ağlarda OSPF ve EIGRP dinamik yönlendirme protokollerinin yapılandırması ve güvenliği ile geniş alan ağ teknolojileri konularında da bilgi sahibi olurlar. Yasal Süreçler anlatılıyor.

 

HEDEF KİTLE:

Giriş seviyesindeki network uzmanları

Kendini geliştirmek isteyen network yöneticileri

Bilgi işlem uzmanları

Network destek teknisyenleri

Üniversitelerin sayısal bölümlerinde öğrenimine devam eden bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler

Üniversitelerin sayısal bölümlerinden yeni mezun olmuş bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler

Network ürünleri satan ve kuran, bu alanda hizmet veren entegratör firmalarda çalışan kişiler

Sistem uzmanları

 

CYBERSEC FİRST RESPONDER:

TEHDİT ALGILAMA VE KARŞILIK VERME

Günümüzde Siber Güvenlik Konusunda pek çok eğitim bulunmaktadır. Bu eğitimlerin içeriğine bakıldığında Belirli Network cihazlarında güvenlik, Belirli Güvenlik yazılımlarının Kullanımı, Prehacking ve Penetration Testting eğitimlerine yoğunlaşılmakta olduğunu görüyoruz.

Güvenliği Toplu olarak network, sistem, kullanıcı güvenliği ve risk analizi alanları ile birlikte yönetmek ise insanların bireysel tecrübe ve düşüncelerine kalmış görünmektedir.

Aslında Güvenliğin yönetiminin bilinen en iyi uygulamaları ve bunların sistematiği mevcuttur. Bu eğitimde sadece belirli durum konu veya cihaza bağımlı olmaksızın Güvenlik Yönetimi anlatılmaktadır. Bu yönü ile eğitimin kendi alanında oldukça büyük olan bir boşluğu doldurmaktadır. 

  

 

Bu kurs boyunca ağ ve sistem altyapısı için Güvenlik Yeteneklerinin geliştirilmesi, uygulanması yönetimi ve yürütmesi anlatılacaktır.

• Ağ ve Bilişim varlıklarının değerlendirilmesi

• Bilişim Güvenliği Yaşam Döngüsü Süreçlerinin Yaratılması (Informatin Assurance Lifecycle, AI)

• Tehditlerin Çözümlenmesi

• Güvenli Bilişim Çevresinin ve Ağ Altyapısının Tasarımı

• Güvenli Bilişim Çevresinin ve Ağ Altyapısının İşlerliğini Sağlamak

• Risk Yönetimi Çerçevesinde Güvenlik Durum Değerlendirme

• Siber Güvenlik Bilgileri için İstihbarat ve Veri toplanması

• Siber Güvenlik İhlali Vakalarına Karşılık Verme

• Siber Güvenlik İhlali Vakaları için İnceleme

• Güvenli Bilişim Ve Ağ Altyapısı Denetimi

 

HEDEF KİTLE:

Güvenlik alanında kariyer hedefine sahip IT çalışanları bu eğitimden yararlanabilir.

İlk görevi güvenlik olmayan ancak Güvenlik Tehditleri ve saldırılarla karşılaşan IT çalışanları için gerekli bir eğitimdir.

İleri seviye güvenlik becerileri edinmek isteyen ancak Güvenlik alanında sınırlı deneyime sahip kişiler için en iyi başlangıç noktasıdır.

 

ÖN GEREKSİNİMLER:

Kurstan gereği şekilde yaralanabilmek için aşağıda yer alan ön gereksinimlerin sağlanması gereklidir.

• En az 2 yıllık bilgisayar ve ağ güvenliği veya ilgili bir alan deneyimi tavsiye edilir.

• Genel olarak kullanımda olan işletim sistemlerini temel olarak yönetebilme becerisine sahip olmak.

• Kimlik denetimi, yetkilendirme, kaynak izinlerinin yönetimi ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma hakkında temel bilgilere sahip olmak.

 

Linux System Administration Basics

Günümüzde Linux türevi işletim sistemleri Amazon.com gibi büyük çaplı işletmelerin temel işletim sistemi olarak kullanıldığı gibi küçük ve orta büyüklükte şirketlerde ve kurumlarda web sunucusu, dosya paylaşım sunucusu vb rollerinde de sıkça kullanılmaktadır.

IT alanında çalışıp diğer işletim sistemlerinde uzmanlaşmış kişiler de Linux ve türevi işletim sistemleri ile karşılaşmakta ve bazı durumlarda bu sistemlerin yönetimi konusunda temel işlemleri yapabilmesi beklenmektedir.

Kişisel bilgisayarlarda Linux türevlerinin kullanımı yaygınlaşmakta olduğundan IT çalışanlarının Temel Linux yönetimi ve sorun giderme araçlarını öğrenmesi önem kazanmaktadır.

Linux System Administration Basics Eğitimi katılımcılara temel Linux bilgilerini kazandırmayı amaçlar.

Ağırlıklı olarak uygulamalı işlenen bu eğitimde katılımcıların aşağıda sayılan yetileri kazanması hedeflenir.

  • Linux işletim sisteminin mimarisini, komutlarını, sistemin temel kurulum ve yapılandırmasını öğrenmek.
  • Linux sistemini uygulama ortamında kullanabilmek
  • Linux dosya sistemlerine erişim ve güvenlik ayarlarını düzenlemek ve çalıştırmak.
  • Linux kullanıcı ve grup yönetimi yapmak.
  • Çalışan işlemlerin yönetimini, Zamanlanmış görevler ve network bağlantılarını düzenlemek ve çalıştırmak.
  • Linux Kabuğu (Shell) üzerinde komut çalıştırma prensiplerini ve betik (Script) temellerini öğrenmek.

 

HEDEF KİTLE:

 IT alanında kariyer hedeflerine Linux System Administrator olarak yön vermek isteyen kişiler için en iyi başlangıç noktasıdır çünkü çoğu Linux sertifikasyon programı Linux kullanımında belirli bir seviyenin zaten bilindiğini varsayarak eğitime başlar. Bu eğitim ile iyi bir Linux kullanıcısı olmayı öğreneceğiniz gibi Temel Yönetim işlemlerinde de uzmanlaşarak ileri seviye eğitimlere hazır hale geleceksiniz.

IT Alanında hali hazırda farklı işletim sistemi yönetimi yapan çalışanlar için Linux ile birlikte çalışma ve yönetimi konusunda temel yönetimsel bilgileri kazandırarak kolaylık sağlar.

Linux Türevi işletim sistemlerini kişisel bilgisayarında ve/veya Kişisel web sunucusu gibi amaçlarla kullanmak isteyen kişiler için gerekli bilgileri içeren bir eğitimdir.

Eğitime Bilgisayar ve internet kullanabilen herkes katılabilir.

Eğitim Tarihleri :

CCNA / 24 Eylül - 16 Kasım

Linux / 25 Eylül - 23 Ekim

CyberSec / 25 Eylül - 23 Ekim

CyberSAFE / 24 Eylül - 8 Ekim

 

Eğitim Günleri :  
Eğitim Saatleri :  
Eğitim Süresi :

 

Program Ücreti :

 

Eğitimin yapılacağı yer : İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi
Adres : Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 – Şişli (Şişli Camii Arkasındaki Sokak)
Bilgi ve kayıt için : 0212 373 59 00 sem@kemerburgaz.edu.tr 
     
AÇIKLAMA :

It Expert – Ad Soyadı

*Kayıt işleminizin tamamlanması için yatırılan ücretin dekontunu lütfen sem@kemerburgaz.edu.tr mail adresine gönderiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.