Doremusic Müzik Akademi

doremusic Müzik Akademisi

 

AMAÇ: 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve doremusic AKADEMİ ortak sertifika programı çocuklar,  gençler ve yetişkinlere yönelik eğitim programları ile çalışmalarına başlıyor. Çağdaş eğitim yöntemleri ve  bakış açısı  ile kurgulanmış müzik eğitim programının yanı sıra, öğrencilerimizin konforlu çalışabilmeleri için özenle  hazırlanmış  dersliklere ve ekipmanlara sahip olup, kendi alanında akademik donanımı olan deneyimli öğretim  görevlileri ile ders  programlarını yürütmektedir.

Yapılan bilimsel araştırmalar incelendiğinde, sanatın herhangi bir alanında deneyim kazanmış öğrencilerin, hem eğitim hayatı boyunca hem de sosyal çevrede daha başarılı oldukları görülmektedir. Bu perspektif ile yola çıkan  Müzik Akademisi Sertifika Programı, akademik çalışmalar ışığında hazırladığı yenilikçi programı ile farklı bir  bakış açısı oluşturmaktan büyük mutluluk ve kıvanç duymaktadır.

HEDEF KİTLE:

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve doremusic AKADEMİ ortak sertifika programı çocuklar, gençler ve yetişkinlere yöneliktir.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

Müzik Akademisi Sertifika Programı 8 ayrı seviyeden oluşmaktadır. Giriş seviyesinden başlayarak enstrümanda        yeterlilik seviyesine kadar geniş bir eğitim programına sahip olan Müzik Akademisi Sertifika Programı her bir seviye   için toplam 8 aylık eğitim müfredatına sahiptir. Her bir seviye için verilen 8 aylık eğitim sonrası katılımcının dahil     olduğu seviye üzerine yeterlilik sınavı yapılarak katılımcı dahil olduğu seviyeden sertifikalandırılır. 

  • 1 Saat Enstrüman Dersi       (Enstrüman eğitimi özel ders olarak birebir yapılır.)
  • 1 Saat Kulak Eğitimi Dersi   (Maksimum 10 kişilik guruplar halinde dersler yapılır.)
  • 1 Saat Ritim Atölyesi Dersi  (Maksimum 10 kişilik guruplar halinde dersler yapılır.)

 

MÜZİK AKADEMİSİ SERTİFİKA PROGRAMI BÜNYESİNDE BULUNAN BÖLÜMLER:

 

GİTAR:

Binlerce yıllık tarihi olmasına karşılık bugünkü haliyle çalınmaya başlanılması yaklaşık olarak 18.yy'a dayanır. Gitar bölümü öğretim görevlilerimiz bu geleneğe dayanarak bilgi ve birikimlerini birebir dersler halinde sizlerle paylaşıyorlar. Bölümün içerisinde Klasik Gitar, Akustik Gitar, Elektrik Gitar ve Bas Gitar dersleri verilmektedir. Müzik Akademisi Gitar Sertifika programı;   enstrüman dersi, kulak eğitimi ve ritim atölyesi derslerinden oluşmaktadır. Gitar bölümümüzde enstrüman dersleri birebir yapılmakta olup, kulak eğitimi ve ritim atölyesi dersimiz 10 kişilik sınıflarda toplu olarak yapılmaktadır.

 

 


 

 

 

PİYANO:

18. yüzyıl başlarında İtalya'da ortaya çıkan piyano, zamanla gelişerek günümüzdeki halini almıştır. Müzik ailesi içerisinde çok önemli bir yere sahip olan enstrüman, günümüz tuşlu çalgılarının da ortaya çıkmalarına büyük katkı sağlamıştır.  Bölümümüz, Klasik Piyano eğitimi yanı sıra dileyen öğrencilerimize tuşlu çalgılar ailesinin diğer enstrümanlarını tanıma ve çalma fırsatı sunmaktadır. Müzik Akademisi Piyano Sertifika programı;   enstrüman dersi, kulak eğitimi ve ritim atölyesi derslerinden oluşmaktadır. Piyano bölümümüzde enstrüman dersleri birebir yapılmakta olup, kulak eğitimi ve ritim atölyesi dersimiz 10 kişilik sınıflarda toplu olarak yapılmaktadır.

VOKAL EĞİTİMİ:

Müzik içerisinde ayrı ve özel bir yere sahip olan vokal müziği, bölümümüz içerisinde temel ses eğitim çalışmalarıyla derslere başlamaktadır. Bu çalışmaların yanı sıra Caz, Pop ve Rock müzik repertuar çalışmaları bölüm içerisinde yapılmaktadır. Müzik Akademisi Vokal Sertifika programı; Vokal eğitimi dersi, kulak eğitimi ve ritim atölyesi derslerinden oluşmaktadır. Vokal eğitimi bölümümüzde vokal eğitimi dersleri birebir yapılmakta olup, kulak eğitimi ve ritim atölyesi dersimiz 10 kişilik sınıflarda toplu olarak yapılmaktadır.

YAYLILAR:

Rönesans dönemiyle müzik tarihindeki yerini alan yaylılar, 17.yy’da yapılan kimi değişiklikler ile günümüze gelmiştir. Tarihsel olarak Ortaçağ'a kadar dayanan Yaylı ailesi içerisinde Keman, Viyola, Çello (Viyolonsel) ve Double Bas bulunmaktadır. Bölümümüz tüm yaylı ailesi üzerine eğitim vermektedir. Müzik Akademisi Yaylılar Sertifika programı;   enstrüman dersi, kulak eğitimi ve ritim atölyesi derslerinden oluşmaktadır. Yaylılar bölümümüzde enstrüman dersleri birebir yapılmakta olup, kulak eğitimi ve ritim atölyesi dersimiz 10 kişilik sınıflarda toplu olarak yapılmaktadır.

NEFESLİLER:

Tarih içerisinde ilk insanla birlikte ortaya çıkan ve gelişerek günümüze varan nefesliler, hem insanlık tarihi hem de müzik tarihi için ayrı bir öneme sahiptirler. Temel olarak Tahta ve Bakır Nefesliler olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Bölümümüz içerisinde Flüt, Saksafon, Klarnet, Trompet ve Trombon dersleri verilmektedir. Müzik Akademisi Nefesliler Sertifika programı;  enstrüman dersi, kulak eğitimi ve ritim atölyesi derslerinden oluşmaktadır. Nefesliler bölümümüzde enstrüman dersleri birebir yapılmakta olup, kulak eğitimi ve ritim atölyesi dersimiz 10 kişilik sınıflarda toplu olarak yapılmaktadır.

VURMALI ÇALGILAR:

Vurmalı Çalgılar bölümü iki ana dala ayrılmaktadır. Öğrencilerimiz Drum Set (Bateri) ya da Perküsyon ailesi üzerine çalışmalarını yürütmektedirler. Bölüm programımız aynı zamanda ensemble dersleriyle de desteklenmektedir. Müzik Akademisi Vurmalı Çalgılar Sertifika programı;   enstrüman dersi, kulak eğitimi ve ritim atölyesi derslerinden oluşmaktadır. Vurmalı Çalgılar bölümümüzde enstrüman dersleri birebir yapılmakta olup, kulak eğitimi ve ritim atölyesi dersimiz 10 kişilik sınıflarda toplu olarak yapılmaktadır.

Eğitim Süresi : Toplam 4 hafta 
Program Ücreti :

 

Eğitimin yapılacağı yer : Doremusic  Akademi 
Adres :

Barbaros Caddesi. Gelincik Sok. No.9/A Bulvar 216 Batı ATAŞEHİR-İSTANBUL

Bilgi ve kayıt için :

0212 373 59 00/7007 
sem@kemerburgaz.edu.tr - sem.kemerburgaz.edu.tr

 

     
AÇIKLAMA : Doremusic Akademi – Ad Soyad

*Kayıt işleminizin tamamlanması için yatırılan ücretin dekontunu lütfen sem@kemerburgaz.edu.tr mail adresine gönderiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.